top of page

Розігрування ситуації в ролях на уроках правознавства  в 9 класі

Зміни життя в сучасному світі вимагають і змін мети та призначення сучасної освіти. Важливо викликати інтерес до навчальної теми, перетворити  учнів  із пасивних спостерігачів на активних учасників заняття. Якщо вчитель у своїй роботі буде використовувати активні форми та методи навчання то це важливе питання буде вирішеним  саме собою. Активні форми навчання будуються на інтерактивних методах , коли існує взаємозв’язок не лише між вчителем і учнем, а й між самими учнями у навчанні.

 

Значить інтерактивне навчання – це, перш за все, діалогове навчання, в ході якого здійснюється взаємодія учня  і слухача.

 

РОЗІГРУВАННЯ   СИТУАЦІЇ    В   РОЛЯХ (РОЛЬОВА  ГРА,   ІМІТАЦІЯ)

Мета  розігрування  ситуації  в  ролях—  визначити власне ставлення до  конкретної життєвої ситуації ,  набути досвіду поведінки в подібній ситуації шляхом „гри”,  виконання„ ролі ” яка є близькою до реальної життєвої ситуації .  Вона допомагав навчитися через досвід та почуття .  Рольова гра імітує реальність шляхом „ проживання ситуації у ролі”,  яка  учню дісталася ,  та надає можливість діяти „ як  насправді ”. Учень може  поводитись  і розігрувати свою роль ,  моделюю  чи  свою реальну поведінку ,  якщо це ситуації, в

яких вони  вже побували. Якщо  учень бере   участь у рольовій ситуації, він  повинен:

•чітко  дотримуватись  своєї  ролі;

•намагатись  слухати  партнерів  та вчителя;

•не  коментувати  діяльність  інших,   перебуваючи в ролі ;

•намагатись  поставитися  до  своєї  ролі  як  до реальної життєвої

ситуації,  в  яку  він би  потрапив;

• вийти  з  ролі  по  закінченні  сценки;

• брати участь в її аналізі.

Вчитель правознавства Богдан Ірина Борисівна

bottom of page