Тиждень фізики та інформатики.
З 11 по 15 лютого в Білоусівському ЗЗСЗ І-ІІ ступенів проходив Тиждень фізики та інформатики. У понеділок на лінійці було оголошено план тижня, а вже у вівторок дві команди учнів 2 та 3 класу разом з учителем інформатики Серкалом Сергієм Ярославовичем першими вирушили у захоплюючу подорож до країни Інформатики де на них чекали різноманітні завдання, для розв’язування яких потрібні не лише знання, а й здоровий глузд, кмітливість та логічне мислення.
У середу учні 9 класу стали учасниками двобою інтелектів з фізики «Краса проти мужності» (вч. Янковська Олена Миколаївна) де конкурсна програма чергувалася із цікавими дослідами та експерементами з використанням найпростішого устаткування та побутових приладів. На шляху до перемоги комапда юнаків «Мужність» та «Краса» - дівчат мали розв’ язати завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на встановлення відповідності, завдання практичного змісту, що вимагають створення фізичний моделей, ситуацій з реального життя. А ще пригадати цікаві факти, історичні відомості, статистичні дані, інформацію про відкриття й здобутки видатних фізиків, досягнення сучасних технологій, матеріали екологічного змісту. Більше терпіння та наполегливості у досягненні мети проявила команда «Мужність» юнаків 9 класу, які і стали переможцями двобою.
У четвер учні 7 та 8 класу стали учасниками авторського проекту Янковської О.М. «Інспектор. Міста. Інспекція до міста Фізика.», який проходив у вигляді інтелектуальної гри. Під час заходу команди юних інспекторів «Мега-міць» учнів 8 класу та «Супер-сила» 7 класу провели перевірку фізичного міста та оцінили рівень комфорту життя в ньому . Інспекції проводилися за такими напрямками:
-
якість теоретичного покриття доріг
-
цілісність виробів медичного призначення
-
техогляд вимірювальних приладів
-
відповідність “зірковості” готелів на предмет класифікації фізичних явищ
-
ревізія комп’ютерного накопичувача (компакт-диска) на Знак Відповідності Державної Системи сертифікації
-
нематеріальна фізична спадщина (прислів’я, приказки, вислови про фізику, експерементальні звичаї та задачі)
-
безпека, еліта та сфера послуг міста
Місто Фізики перевірило результати навчально-пізнавальної діяльності юних інспекторів за напрямками:
-
знання фізичних явищ, величин та одиниць вимірювання
-
уміння використовувати знання з фізики для вирішення завдань пов’язаних із реальними об’єктами природи і техніки
-
готовність застосовувати фізичні знання для вирішення життєвих проблем
-
уміння співпрацювати в команді, розподіляти ролі та приймати виважені рішення
Команда «Мега-міць» учнів 8 класу показала кращі результати під час інспекції «Рукомобілі»; при перевірці медичних рукавичок на цілісність та виготовленні логотипу інспекції, на високому рівні ними була проведена ревізія у магазині комп’ютерної техніки «Батон». Восьмикласники з точністю до міліметра визначили діаметр диска, діаметр отвору, використовуючи метод рядів встановили товщину диска, та використовуючи динамометр через формулу ваги знайшли його масу. Виміри порівняли з показами на слайді та дійшли висновку, що отримані результати відповідають Знаку Відповідності Державної Системи сертифікації .
Команда «Супер-сила» учнів 7 класу була на висоті під час проведення інспекції «нематеріальної фізичної спадщини», де від учнів вимагалося пояснити фізичний зміст народних прислів’їв, приказок, відтворити фізичний дослід та дати йому пояснення. Лідирували семикласники і на станції техогляду фізичних приладів, при перевірці гранд-готелю «на зірковість» та під час зустрічі з елітою міста. Найвищий бал команда отримала під час інспекції міста на безпеку. Операція «Гаманець», яка вимагала від учасників розташувати на 16 клітинках чотири монети одного номіналу й чотири іншого так, щоб у жодному ряді – горизонтальному, вертикальному або діагональному – не зустрічалося б по дві однакові монети принесла команді найвищий бал. За декілька хвилин до кінця уроку жюрі підвело підсумки і виявилося , що кількість балів у команд однакова , тож їм довелося відправитися на вирішальну інспекцію до зоомагазину: цікаві питання про тварин вимагали фізичного пояснення. І тут фортуна посміхнулась семикласникам, з перевагою всього у два бали вони стали першими переможцями інтелектуальної гри « Інспектор.Міста, Інспекція до міста Фізика» та отримали табличку «Гордість. Інспектор. Міста. Фізика» Вона буде цілий рік зберігатись у їхній класній кімнаті та стане гарним стимулом для інших учнів вчити фізику та стати переможцями у наступному сезоні гри.
Завершив предметний тиждень брейн-ринг «Турнір юних інформатиків» між командами «Смайлик» та «Інформатикознавці» учнів 4 класу, який провела вчитель інформатики Нягу Любов Іванівна. Розпочали гру з повторення правил поведінки, правил поваги та взамодопомоги. Далі учасники змагань розв’язували тестові завдання та завдання на встановлення відповідності розгадували ребуси, складали анограми. Різнокольорові долоньки, були не тільки сигналом про готовність відповідати, а й створювали атмосферу свята. Капітани команд працювали за комп’ютерами, де за допомогою графічного редактора Paint створювали святковий букет для мами. Майже протягом усієї гри першість тримала команда «Інфознайки» , вони і стали переможцями брейн-рингу.
Предметні тижні, як один із видів позакласної роботи з фізики та інформатики є ефективним засобом формування предметної й ключових компетентностей учнів. Під час проведення заходів вирішується ціла низка різнорівневих дидактичних, виховних і розвивальних завдань: розвиваються пізнавальні навички учнів, формується вміння висловлювати власні судження, виявляти компетентність. Учні не лише виявляють знання, а й демонструють здатність і досвід ефективного застосування цих знань у запропонованій їм штучній ситуації.
Вчитель фізики і математики
Янковська О.М.