top of page

Пташині по зернині –

Зелений сад людині!

Тяжко пташкам взимку. У мороз, заметіль вони замовкають, ховаються у затишні місця, настовбурчують пір’я – від цього їм стає тепліше. Але вони потерпають не стільки від холоду, а від того що не вистачає їжі. Адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання насіння плодів. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть.

В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх. Це зможе допомогти зберегти пташок від загибелі та сконцентрувати їх у певному районі. Також сприятиме зменшенню кількості шкідливих комах навесні та влітку. Регулярна підгодівля птахів у складний для них час допоможе популяціям диких птахів вижити. Адже, на земній кулі їх налічується 8700 видів, а в нашій країні майже 770 видів. На території нашої області налічується 190 видів птахів. Троє із них занесені до Червоної книги України. За підрахунками вчених, за останні 300 років із нашої планети зникло 94види птахів. І від нас залежить, чи поповниться ця сумна статистика. Тому, підгодівля птахів взимку є важливим компонентом природоохоронної роботи, виявом людяності.

 

Важливою і корисною є акція «Найщедріша годівничка», яка залучає велику кількість дітей до важливої і благородної справи – захисту птахів. Учні 3класу з великим задоволенням прийняли участь в акції. Вони залюбки майстрували годівнички, розвішувади їх на території школи, біля власних будинків, приносили ласощі для пернатих. Помічали, що освоєння годівниць першими почали синички. Спочатку вони підлітали з побоюванням до годівниць, довго озиралися, але поступово освоїлися і перестали боятися дітей. Горобці прилітали невеликою зграйкою. На годівниці вони б'ються, кричать, сперечаються із-за корму. Якщо до годівниці прилетіли синиці - горобці відлітали, як би поступаючись їм місцем.. Прилітали голуби, але на годівниці не сідали. Вони збирали корм внизу, під годівницями. В результаті проведеної роботи діти дізналися:які види птахів залишаються зимувати в наших краях, а які прилітають до нас на зиму; як розрізнити птахів за забарвленням; які корми полюбляють птахи. Найцікавіше  спостерігати за пташками, які радо смакують їжею, іноді б’ються між собою, весело стрибають, виконуючи різні трюки. Встановлено графік чергування по догляду за санітарним станом годівничок. Сподіваємось, що в наступному році до наших годівничок прилетять більше пташок і ми з радістю допоможемо їм пережити голод і холод.

 

Ця турбота приносить радість дітям і користь птахам. Завдяки цьому діти стають щирими, співчутливими до біди інших, добрими, що є важливим для розбудови країни без жорстокості, зла і байдужості.

 

Т.О. Пронтенко

класний керівник 3 класу

bottom of page