top of page

Гортаючи сторінки «Кобзаря»

Березень в Україні часто називають Шевченковим.  І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. У день народження Т. Шевченка дорослі та діти йдуть до його пам’ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, поспівати пісні, вшанувати великого Кобзаря.  Життя та творчість видатного українського поета є прикладом моральності, громадської свідомості, патріотичності, соціальної відповідальності митця.  Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші  душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ,  свою Україну.

 

З метою розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г. Шевченка, формувати бажання читати твори Т. Шевченка, збагачувати словниковий запас, розвивати творчі здібності, виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича  Шевченка 21 березня 2018 року у Білоусівській ЗОШ пройшов загальношкільний конкурс читців.

 

Читці з 1 по 10 клас (Звєков С., Авсєєв Р., Тітенко М., Звєкова В., Лобас Б., Звєкова К., Баришевський О., Поплінська Т., Котляр Д., Томашевський В.) підготували найяскравіші зразки поетичної творчості Т.Г. Шевченка. Усі свої поезії Шевченко писав чарівною, барвистою українською мовою, близькою до народної. Тому вірші його легко читати і запам’ятовувати. Вітер, сонце, зорі, дерева – все оживає у віршах Шевченка. Багато слів поета покладено на музику, вони стали піснями. Тому формою проведення заходу було вибрано літературно-музичну композицію.

 

Ведучими конкурсу були старшокласники, учні 10 класу, Снігур Олександр та Шолтоян Тетяна. Вони запропонували всім присутнім стати учасниками  уявної  подорожі  Шевченківськими дорогами.

Журі конкурсу: Коберняк Світлана Вікторівна (педагог-організатор) і Васильєва І.А. (бібліотекар школи), враховуючи сценічну майстерність, артистичність визначили кращих читців школи за двома віковими категоріями: І місце посіли Звєкова Вікторія (4 кл) та Томашевський Віталій (10 кл), ІІ місце – Лобас Богдан (5 кл) та Котляр Денис (9 кл), ІІІ місце – Звєкова Каріна (6 кл) та Баришевський Олександр (8 кл).

 

Минуло  204  роки з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми  наступниками. Його слово  живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.

Дрозд Н.В.,

вчитель української мови і літератури

Білоусівської ЗОШ

bottom of page