

Національне виховання учнів.
Царська ягода для нашого здоров'я

Справжнім відкриттям для учнів 7 класу став проект «Лікарські рослини рідного краю», що виконувався на заняттях спецкурсу «Етногеографія».
Проект був присвячений розгляду лікарських рослин Миколаївщини та їх значення в житті людини. Все частіше люди при лікуванні намагаються користуватися ліками природного походження замість штучних синтетичних ліків. Учні з'ясували, що на сьогодні відомо близько 500 тисяч видів рослин, проте в офіційній і народній медицині у світі широко використовується лише невелика частина – близько 12 тисяч рослин.
На території Миколаївщини ростуть багато лікувальних рослин. Переважно це трав'янисті рослини, але є кущі і дерева. Калина давно росте поряд з людиною. Природі, яка створила калину, є чим пишатися. Виявилося, що всі частини рослини є лікарською сировиною, включаючи кісточки ягід і коріння. Користь калини для організму не можна переоцінити.
Лікувальні властивості калини, її застосування в народній медицині коротко:
-
кора калини – загально зміцнювальний засіб;
-
ягоди – потогінний і протикашльовий засіб;
-
квіти – ефективні при шкірних захворюваннях;
-
корінь – дієвий засіб при порушеннях травлення;
-
калинові кісточки – зміцнюють серцево-судинну систему, тонізують, можуть використовуватися як замінник кави;
-
листя – засіб проти фурункульозу і шкірної висипки;
-
сік калини – підвищує імунітет, стимулює ендокринну систему, використовується як заспокійливий і протиалергічний засіб.
Калина дуже корисна при застуді – це найперший вітамінний протизапальний засіб.
Тож бережіть калину, любуйтеся її цвітом і плодом. І пам'ятайте, що у злих, недобрих людей калина не росте. Будьте добрими і чуйними, посадіть біля своїх осель калину. Хай цей диво-кущ прикрасить ваш дім, хай у ньому соловейко зів'є собі гніздечко і співає вам пісню про незнищенність нашого українського народу.
Світлана Леонідівна Бабенко, вчитель географії та
природознавства Білоусівської ЗОШ