top of page

Підсумки проведення тижня  математики і фізики

З 30 січня по 03 лютого 2017 р. в нашій школі  проходив Тиждень математики та фізики. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок, а також виховання самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації  позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.

 

Розпочинається Тиждень математики  та фізики лінійкою, на якій оголошується план проведення Тижня, ставляться завдання перед учнями школи. В перший день оформляється виставка «У світі цікавої математики і фізики» і залишається протягом тижня, кожен бажаючий може її подивитися   та прийняти участь у розгадуванні ребусів та кросвордів. Упродовж предметного тижня   у всіх класах проводяться  заходи згідно затвердженого плану .

 

Учні 5-го (команда «Кенгуру») та 6-го  (команда «Левеня») класу вирушили у віртуальну подорож до міста Математики, де на їх чекали цікаві зупинки: « Вулиця втрачених чисел»,  «Проспект закономірностей», «Алея геометричних  фігур», «Площа пропущених дій», «Набережна з трьома невідомими»,  «Будинок творчості», «Перехрестя анограм».  Діти розв’язували різні цікаві логічні задачі, розгадували ребуси, анограми,  головоломки, складали «танграм». Всі активно працювали, кожен прагнув принести якнайбільше балів своїй команді. Перемогу отримала команда «Левеня» учнів 6 класу.

 

Для учнів 7 класу було проведено фізико-математичний калейдоскоп. Дві команди учнів «Плюс» та «Мінус» показали свої знання з алгебри, геометрії та фізики змагаючись у різних конкурсах. Діти розгадували математичні кросворди, складали фізичне лото, встановлювали відповідність між фізичними приладами  та їх призначенням,  показали вміння спрощувати вирази із степенями та на застосування формул скороченого множення, розв’язування задач з геометрії на знаходження невідомих кутів та знання математичних понять. Всі учні були активними учасниками, перемогу отримала команда «Плюс» у складі ( Багріна І., Чернецького С., Середи О., Машевської К.)

 

Не менш цікавою і захоплюючою для учнів 8-го класу виявилася дуель-шоу «Краса проти мужності»   У шоу брали участь дві команди — хлопців та дівчат. Дуель чоловічого і жіночого світів ділилася на 9 конкурсів, що складалися з бліцопитувань, конкурсів: «Вгадай вченого», «Як у нас на Україні» , «Фізика в сузір’ї наук», «Циферблат», руханки «Збери слово», експерементальних задач  та змагальних ігор. Юні леді та джентльмени продемонструвати  знання теоретичного матеріалу,  кмітливість, уміння орієнтуватися у нестандартних умовах, злагоджену роботу в командах. Перемогу отримала команда «Мужність».

 

Математика може бути веселою, несподіваною, загадковою. Саме тому, другий рік поспіль у нашій школі проводиться інтелектуальна гра «Валютні перегони». Цього року в ній взяли участь команда «Баксики» учнів 8 класу та команда «Єврики» учнів 9 класу. Граючи, вони прагнули зміцнити офіційний курс гривні по відношенню до долара та євро. На деякий час учні стали працівниками національного банку, де на них чекали конкурси «Теорія фінансів», « Нацбанк рахує», «Як зростала наша гривня», «Споживчий кошик», «Кнопкодави», «Нумізматика» , «Математичний поліграф». Майбутні фінансисти показали відмінні навички усного рахунку, логічне мислення , вміння знаходити закономірності, практичне застосування умінь і навичок у нестандартних ситуаціях. Цей захід допоміг учням  подивитись на гроші, як на  джерело історичних та культурних знань . Перемогу отримала команда «Єврики»

 

Молодий вчитель Дрозд Ю.А. провела для учнів 9 та 11 класів експеремент-шоу «Фізичний лайфхак».Зміст цього заходу було спрямовано на опанування учнями наукових фактів, усвідомлення ними суті понять і законів, які дають змогу пояснити перебіг фізичних явищ і процесів і з’ясувати їхні закономірності. Цікаві досліди з простими побутовими приладами просто зачарували учнів та довели, що суха наука фізика може бути надзвичайно цікавою, а її закони дійсно працюють.

 

Я вважаю, що проведення таких заходів під час предметних Тижнів розвиває інтерес учнів до вивчення предмету, творчу уяву, художній смак, навички змагання, логічне та просторове мислення, посилює пізнавальну мотивацію, підвищує інтерес до активної творчої та самостійної діяльності, формує навички самостійності.

                                                              О.М.Янковська, вчитель фізики і математики

bottom of page