top of page

Технологія виготовлення ляльки

Проектно-технологічна компетентність – це здатність учня застосовувати знання, уміння й навички в процесі проектно-технологічної діяльності для виготовлення виробу від творчого задуму до його втілення готовий продукт за обраною технологією.

Формування змісту технологічної діяльності учнів на  уроках трудового навчання здійснюється саме на основі об'єктів проектної діяльності. Це дає змогу одночасно проектувати та виготовляти один і той самий виріб за допомогою різних основних і додаткових технологій. У процесі проектної діяльності під дослідженням розуміють визначення форми виробу, компонування його частин, колірне рішення або декоративне оформлення.

Під дослідженням і добором матеріалів слід розуміти діяльність учнів спрямовану на самостійне ознайомлення з різними варіантами виконання виробу з інших матеріалів.

Перш ніж розпочати роботу над проектом ми в класі обговорюємо послідовність виконання виробу, звертається увага і на здібності та інтереси учнів і матеріальне забезпечення; виконується малюнок, ескіз, схема; виконання роботи.

Цікавою видалась робота над проектом «Виготовлення ляльки», де учні дізнались про те, що сучасний ринок пропонує нам багато іграшок, але не всі вони корисні для дитини.Тому ми вирішили виготовити ляльку, яка буде екологічно чистою та випромінюватиме лише позитивну енергію.

 Лялька, виготовлена власними руками, є більше ніж просто іграшка – вона частина української культури.

 Лялька виготовляється з певною метою, в ній кожна деталь виконує свою функцію: і одяг, і обличчя, і оздоблення.

 Процес виготовлення будь-якого виробу називається технологічним.

Технологія виготовлення ляльки:

1.Виготовлення голови.

2. Обличчя.

3.Виготовлення тіла.

4.Виготовлення рук,ніг.

5.З'єднання деталей ляльки.

6.Оздоблення.

Найважливіший етап у виготовленні ляльки – формування ідеї, задуму, образу. Залежно від ідеї підбирається матеріал і з'являється ім'я ляльки, тобто задум реалізовується. Перед початком виготовлення виробу  діти вирішують з якою метою будуть робити ляльку, в чому вона буде допомагати, які таємні бажання реалізовувати.

Під час роботи треба налаштувати учнів на позитивне рішення завдання. Тому найголовніше виготовляти ляльку з доброю думкою і хорошим настроєм, тоді виготовлена лялька буде оберігати не тільки вас, а ще й вашу домівку. Дитина, яка матиме таку іграшку буде щасливою, а оселя, де вона перебуватиме – благополучною.

 

Кадацька І.В.,

учитель трудового навчання

Білоусівської ЗОШ

bottom of page