top of page

МУЗА ПЕДАГОГІКИ ОЧИМА ВЧИТЕЛЯ

Учителю ти наш!

В життя несеш ти мудрість і тепло.

І кожне твоє слово — мов перлина.

Це — праця, це — натхнення, це — добро.

Ти — коваль, поет і будівничий,

Добротворець і дозорець ти.

До дітей тебе веде і кличе

Світлий образ нашої мети.

     Чи замислювалися ви колись, як виникла педагогіка як наука? Гумор завжди допомагає нам у вирішенні складних питань. Пропоную вашій увазі одну з таких версій виникнення педагогіки:

Якось горила горилу учила —

Горила горилу дрином лупила.

Не знала вона, коли дрина схопила.

Що з того моменту вона — не горила.

   Отже, перекреслюється твердження, що праця зробила із мавпи людину. Фізичний каральний метод виховання зробив це. Так що, педагогіка виникла раніше за людину?

   В древньогрецькій міфології є 9 муз, покровителів мистецтв, наук. Терпсихора  — муза танцю. Зображувалась юною дівчиною з лірою в руках. Талія  — муза комедії. Дівчина в легкому одязі з комічною маскою в лівій руці та бубном у правій. Мельпомена  — муза трагедії. Жінка з пов’язкою на голові, у вінку з виноградного листя, в театральній мантії з трагічною маскою в одній, з мечем в другій руці. Уранія  — муза астрономії. Кліо — муза історії і т. д.     

   Музи надихають, дають наснагу поетам, художникам, науковцям. А муза педагогіки? Яка вона? часом здається, що вчителю треба було народитися багаторуким і багатоголовим, немов якесь індійське божество, може, тоді встигалося б усе?    

Знання і вміння дарувати дітям,

Нести сердечне світло доброти —

Найдивовижніше покликання на світі

Й прекраснішої долі не знайти.

Н.В. Дрозд, заступник директора

з навчально-виховної роботи

bottom of page